***دوره فشرده آزمون ept اسفند ٩٧ + حل تست*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

Fast Bank EPT|بانک سؤالات آزمون ای پی تی ادوار گذشته

کتاب شگفت انگیز برای داوطلبان آزمون EPT منتشر شد: Fast Bank EPT بانک جامع سؤالات آزمون ای پی تی ادوار گذشته تا بهمن ۹۶

25 بهمن 1396 0 comment
(6 رای‌ها)
 • اندازه قلم

کسب نمرۀ مناسب در آزمون زبان دکتری یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان آزمون های MSRT ،MHLE ،EPT و تولیمو است. سؤال مشترک بسیاری از داوطلبان این است که با وجود مشغله های دیگر و زمان اندکی که در اختیار دارند، چگونه می توانند برای آزمون، آمادگی لازم را کسب نمایند؟ برای رفع این مشکل تلاش کردم تا منابعی را فراهم کنم که بتوانند داوطلبان را در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل مهیای شرکت در آزمـون کنند. در این راستا، دو کتـاب Fast Grammar (گـرامـر جـامع آزمـون‌های زبـان) و Fast Reading (درک مطلب جـامع آزمـون‌های زبان) را در حجم مناسب و به شکلی جامع تألیف کردم که با استقبال گرم شما عزیزان چاپ اول آنها به سرعت توزیع شد. در قدم بعد، تلاش نمودیم کتاب حاضر را تحت عنوان Fast Bank EPT «بانک سؤالات ای پی تی ادوار گذشته» تهیه کنیم.
همانطور که می دانید یکی از بهترین روش های آمادگی برای یک آزمون، تمرین و تجزیه و تحلیل آزمون های ادوار گذشتۀ آن آزمون است. از اینرو، تلاش کردیم تا مجموعه سؤالات آزمون EPT را گردآوری نموده و با ارایۀ پاسخ های کاملاً تشـریحی بتـوانیم آن را به منبـعی مفیـد برای داوطلبـان عزیز تبـدیل کنیم. کتـاب Fast Bank EPT شامل ۲۳۰۰ تست ۲۳ دورۀ گذشتۀ آزمون (از اسفند ۹۴ تا بهمن ۹۶) است و در پاسخ تشریحی به سؤالات کتاب از نکات ارائه شده در کتاب های Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان و Fast Reading درک مطلب جامع آزمون های زبان استفاده شده است.

بخش‌های مختلف آزمون EPT

این آزمون دارای ۱۰۰ سؤال است و از ۴ بخش زیر تشکیل می‌شود:
۱. بخش اول: واژگان که شامل حدود ۲۵ تست می‌شود.
۲. بخش دوم: گرامر و ساختار جملات که شامل ۳۰ سؤال تشخیص خطا و ۱۰ سؤال چهار گزینه‌ای است.
۳. بخش سوم: درک مطلب که شامل ۲۰ سؤال درک مطلب است.
۴. بخش چهارم: کلوز تست که شامل ۱۵ سؤال چهار گزینه‌ای است.

برای بخش واژگان آزمون ای پی تی توصیه می‌شود به ترتیب کتاب‌های ۵۰۴ واژه، واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه را مطالعه نمائید. پس از تجزیه و تحلیلی که انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که حدود ۵۰ درصد سؤالات این بخش، از کتاب ۵۰۴ واژه مطرح می‌گردد و مابقی عمدتاً از کتاب‌های واژگان ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه مطرح می‌شوند.
بـرای تسلـط بر بخـش گرامـر آزمون ای پی تی که به نوعـی مهـم ترین بخش آزمـون است نیـز توصـیه می‌شود کتـاب Fast Grammar گرامر جامع آزمون های زبان را به‌دقت مطالعه نمائید. پس از بررسی های صورت گرفته، به این نتیجه رسیدیم که با مطالعۀ دقیق کتاب Fast Grammar، داوطلبان توانایی پاسخگویی به بیش از ۹۵ درصد سؤالات بخش گرامر را خواهند داشت. مهم‌ترین بخش‌های کتاب Fast Grammar در آزمون های ادوار گذشته، به ترتیب بخش‌های ۹، ۸، ۱۴، ۱، ۶، ۵، ۷، ۳ و ۴ بوده‌اند.
بـرای تسلط بر بخش درک مطلب نیز توصیـه می‌شود کتاب Fast Reading درک مطلب جـامع آزمـون های زبـان را مطالعه نمائید. پس از بررسی‌های صورت‌ گرفتـه، به این نتیـجه رسیدیم که با مطالعۀ کتـاب Fast Reading، داوطلبان به راحتی توانایی پاسخگویی به سؤالات این بخش را خواهند داشت. همچنین، دریافتیم که مهم ترین بخش های کتاب Fast Reading در آزمون های ادوار گذشته، به ترتیب بخش های ۳، ۲، ۱ و ۴ بوده‌اند. لغات مهم و پرتکرار متن ها با رنگ آبی مشخص شده‌اند و در پاسخ تشریحی آورده شده‌اند. توصیه می‌شود این لغات را به ذهن بسپارید.
بـرای تسلط بر بخـش کلوز تست نیز توصیه می شود نکات زیر را به‌دقت مطالعه نمائید:
کلوز تست، قسمتی از یک متن است كه برخی از کلمات آن حذف شده‌اند و داوطلب بایستی کلمات مناسب را از بین گزینه ها انتخاب نموده و در جاهای خالی قرار دهد. پاسخگویی به این نوع تست ها مستلزم توانایی درک بافت متن و تسلط بر واژگان و گرامر است. می‌توان گفت که این بخش جزو بخش های دشوار آزمون ها محسوب می‌شود؛ زیرا همانطور که اشاره شد، سؤالات این بخش ترکیبی از گرامر و واژگان بوده و نیازمند درک کلی داوطلب از کل متن و ایدۀ اصلی و بافت کلی آن است. دقت كنید که برای پاسخ به این سؤالات شما بایستی به جملات قبل و بعد نیز توجه کنید.

مباحث گرامری که در این بخش از آزمون حائز اهميت هستند، عبارتند از:

 • انواع زمان‌ها و قیدهای نشانۀ آنها
 • مطابقت فاعل و فعل
 • حروف اضافه
 • ضمایر فاعلی، ضمایر مفعولی، ضمایر انعکاسی و تفاوت صفات ملکی با ضمایر ملکی و جایگاه و کاربرد آنها در جمله
 • جایگاه فاعل، فعل و مفعول در جمله
 • اَشکال فعلی مختلف (اسم مصدر، مصدر با to، شکل سادۀ فعل) و کاربردهای آنها
 • ربط‌دهنده‌های مورد استفاده در انواع جمله‌واره‌ها
 • ساختارهای مجهولی
 • حروف اضافۀ مناسب برای هر فعل یا کلمه
 • زمان متن و جمله
 • collocationها «هم‌نشینی کلمات»

برای حل سؤالات کلوز تست مرحلۀ اول آشنایی با موضوع متن است. برای این کار، متن را به‌دقت مطالعه کنید تا موضوع و تم متن را درک کنید. با انجام این کار، پاسخگویی به سؤالات بسیار ساده خواهد شد و شما می‌توانید لغات و گزینه‌هایی که برای جای خالی مناسب‌تر هستند را انتخاب کنید. بدلیل اینکه کلوز تست‌ها یک تم داستانی را دنبال می‌کنند، تمامی تکنیک‌هایی که برای درک مطلب در کتاب Fast Reading ارائه شده را با دقت مطالعه نمائید.
بخاطر داشته باشید که همۀ جملات متن با یکدیگر در ارتباط هستند و هیچ جمله‌ای را جدای از متن در نظر نگیرید. در پاسخ به سؤالات واژگان، به مقولۀ دستوری (اسم، فعل، صفت، قید، ضمیر، حرف اضافه، حرف تعریف و ربط‌دهنده بودن) کلمه‌ای که بایستی در جای خالی قرار گیرد، توجه کنید.
در انتها هم توصیه می‌کنم تا جائیکه می‌توانید به خواندن متن و مخصوصاً متون علمی و آکادمیک بپردازید. با این کار، انگلیسی عمومی شما با سرعت بیشتری تقویت خواهد شد.
در پایان، خداوند را سپاس می‌ گویم که توفیق تهیۀ این اثر را عنایت نمود و امیدوارم با این کار توانسته باشیم خدمتی هر چند کوچک به هم‌وطنان گرامی کرده باشیم. همچنین، لازم می‌دانم از همکاران تلاشگرمان در کلیۀ واحدهای انتشارات جنگل که با دقت و کیفیت مثال‌زدنی مراحل چاپ کتاب را انجام می‌دهند، کمال تشکر را ابراز کنم. ضمن آرزوی موفقیت و بهروزی یکایک داوطلبان، دانشجویان و مدرسین گرامی، از شما تقاضا دارم هرگونه پیشنهاد و انتقادی که می‌تواند در جهت بهبود این اثر مفید باشد را از طریق راه‌های ارتباطی زیر با من در میان بگذارید.
FastZaban.com
e-mail: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
مهرداد زنگیه‌وندی ـ بهمن ۹۶

برای خرید کلیک کنید.
دانلود رایگان یک فصل کتاب (Fast Bank (EPT بانک جامع سؤالات آزمون ای پی تی ادوار گذشته
منبع این مقاله: کتاب Fast Bank EPT|بانک جامع سؤالات آزمون ای پی تی ادوار گذشته
برای دانلود رایگان یک فصل کتاب Fast Grammar (گـرامـر جـامع آزمـون‌ های زبـان) کلیک کنید.
برای دانلود رایگان یک فصل کتاب Fast Reading (درک مطلب جـامع آزمـون‌ های زبان) کلیک کنید.

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)