***دوره فشرده آزمون ept اسفند ٩٧ + حل تست*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

پاسخ تشریحی ای پی تی خرداد ۹۶

در این قسمت نمونه سوالات آزمون EPT خرداد ماه را با پاسخ تشریحی آماده کرده‌ایم. حتما این بخش را دنبال کنید چون همیشه در حال بروزرسانی می باشد.

09 خرداد 1396 0 comment
(9 رای‌ها)
  • اندازه قلم

تست: آزمون‌ EPT خرداد ماه ۹۶ با پاسخ تشریحی
پاسخ تشریحی ای پی تی خرداد ۹۶

٣٠. پاسخ گزینۀ ١ است.
در قسمت بین دو کاما از یک جمله ‌وارۀ وصفی برای توصیف اسم wheat «گندم» استفاده شده که which ضمیر موصولی و همزمان فاعل جمله‌ واره است. forms هم فعل مفرد جمله‌ واره است. it بایستی حذف شود، زیرا ضمیر موصولی which در حالت فاعلی قرار دارد (خودِ اسم wheat مرجع و فاعل اصلی فعل forms است) و نیازی به آوردن فاعل اضافی it نیست (بخش ٤، درس ٤  Fast Grammar ویرایش دوم).

٣٥. پاسخ گزینۀ ٤ است.
مرجع صفت مِلکی مفرد its در گزینۀ ٤، اسم جمع species «گونه‌ ها» است؛ بنابراین، بجای its بایستی از their استفاده شود. دقت کنید که species دارای شکل مفرد و جمع یکسان است (صفحۀ ٢ کتاب)؛ ولی به دلیل استفاده از کمیت‌ سنج some «تعدادی» قبل از آن، متوجه می‌ شویم که در اینجا شکل جمع species را داریم (صفحۀ ۱۳۹، بخش ١٢ Fast Grammar ویرایش دوم).

مشاهده ویدیوی پاسخ تشریحی آزمون ای پی تی خرداد ۹۶ (رایگان)
{jcvideo | T1m16s}EPT-khordad96-fastzaban.mp4{/jcvideo}
۴۶
. پاسخ گزینۀ ٢ است.
نکتۀ این تست در کاربرد زمان‌ های گذشتۀ ساده و گذشتۀ کامل با یکدیگر است. در قسمت دوم جمله از زمان گذشتۀ put استفـاده شده؛ پس، در جمـله‌ وارۀ اول بایستی از زمان گذشتـۀ کامـل (مجهـولی) had been fed استفاده شود (صفحۀ ١١٣، بخش ۹ Fast Grammar ویرایش دوم).
دقت کنید که فعل put در زمان‌ های حال و گذشته دارای شکل یکسانی است؛ در اینجا، put بصورت زمان حال ساده بکار نرفته؛ زیرا اگر این چنین بود، بایستی بعد از فاعل سوم شخص mother از puts استفاده می‌شد.
ترجمۀ جمله: «بعد از اینکه به بچه‌ ها غذا داده شد، مادرشان آنها را مستقیماً در رختخواب قرار داد (خواباند).»

۵۴
. پاسخ گزینۀ ٤ است.
با یک جملۀ پیچیده مواجهیم؛ دو جمله‌ واره داریم که از ربط‌ دهندۀ وصفی that برای اتصال آنها استفاده شده است (بعد از اسم products از یک جمله‌ وارۀ وصفی برای توصیف آن استفاده شده است). forests فاعل جمله‌ وارۀ اول و are فعل آن است. در جمله‌ وارۀ دوم نیز that همزمان ربط‌ دهنده و فاعل است؛ ولی بعد از آن از فعل استفاده نشده و contribution یک اسم با پسوند اسم ساز -tion است. بجای contribution بایستی از فعل contribute «تأثیر داشتن (در)» استفاده شود (بخش ٤، درس ٤ Fast Grammar ویرایش دوم).


جالب است بدانید که در کانال تلگرامی FastZaban سوالات ادوار گذشته آزمون ای پی تی با پاسخ تشریحی و تحلیل سوالات بصورت رایگان ارائه می‌شوند. برای عضویت در کانال فست زبان کلیک کنید.
 

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)