***دوره فشرده آزمون ept اسفند ٩٧ + حل تست*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

آزمون ای پی تی فروردین ۹۵ + تشریحی

در این مطلب نمونه سوالات آزمون‌ زبان EPT فروردین ۹۵ را با پاسخ کاملا تشریحی و ارایه نکات منحصر بفرد برای پاسخگویی هر چه بهتر به سوالات،‌ برای شما آماده کردیم.
حتما این بخش را دنبال کنید چون همیشه در حال بروزرسانی می باشد.

26 خرداد 1396 0 comment
(2 رای‌ها)
  • اندازه قلم

تست: آزمون‌ EPT فروردین ماه ۹۵ با پاسخ تشریحی

پاسخ تشریحی آزمون EPT فروردین ۹۵
 ۳۳. پاسخ گزینۀ ۲ است.
 با یک جملۀ ساده مواجهیم. یعنی به یک فاعل و یک فعل نیاز داریم. بنابراین، گزینه‌ های ٣ و ٤، بدلیل داشتن ربط‌ دهندۀ which حذف می‌شوند. در گزینۀ ١ هم استفاده از فعل are قبل از فاعل letters نادرست است، زیرا نیازی به اِعمال جابجایی نیست. بهترین پاسخ گزینۀ ٢ است که در آن letters فاعل و are فعل است.
توجه کنید که Roman numerals بعد از حرف اضافۀ in قرار گرفته و نقش مفعول حرف اضافه دارد (توضیحات بیشتر در بخش ٣ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

۳۴. پاسخ گزینۀ ۲ است.
 «مداوای توسط اشعۀ ایکس تا زمانیکه او از بیمارستان مرخص شد، بطور روزانه صورت می‌ گرفت.»
این تست همان تست بخش ١١ کتاب Fast Grammar است. ساختار جمله بایستی مجهولی باشد. گزینۀ ٣ رد می‌ شود؛ زیرا فاقد شکلی از فعل be که لازمۀ جملات مجهولی است، می‌ باشد. با توجه به قانون تطابق زمان‌ ها و فعل زمان گذشتۀ was dismissed در جمله‌وارۀ دوم، گزینۀ ٣ و ٤ که بصورت زمان حال کامل هستند، حذف می‌شوند. فاعل جمله (treatments) بصورت جمع است؛ پس، گزینۀ ١ نیز بدلیل داشتن فعل مفرد حذف می‌شود (توضیحات بیشتر در بخش‌ های ٦، ١٠ و ١١ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).
 
 
۳۵. پاسخ گزینۀ ۳ است.
با دو جمـله‌ واره مواجهیـم. فاعل فعل is increasing در جمـله‌ وارۀ اول بصـورت مفـرد (population) است. بعد از حرف ربط and می‌ توان از فاعل مشترک population فاکتور گرفت. گزینه‌ های ١ و ٢ بدلیل داشتن ضمیر جمع they و فعل جمع are حذف می‌ شوند. با توجه به مفهوم جمله، گزینۀ ٣ صحیح است (توضیحات بیشتر در بخش ٣ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).

۳۶. پاسخ گزینۀ ۳ است.
دو جمله‌ واره داریم. قبل از جای خالی از یک جمله‌ واره استفاده شده که فاعل آن you و فعل آن must keep است. بعد از جای خالی نیز یک جمله‌ واره داریم که فاعل آن you و فعل آن are studying است. برای اتصال هر دو جمله‌ واره به یک ربط‌ دهنده نیاز داریم. قبل از ربط‌ دهندۀ that هرگز نمی‌ توان از حروف اضافه (یا کاما) استفاده کرد. در نتیجه، گزینۀ ١ حذف می‌ شود. گزینۀ ٤ نیز بدلیل داشتن فعل اضافی is نادرست است. پاسخ گزینۀ ٣ است که با انتخاب آن با یک جمله‌ وارۀ وصفی برای توصیف اسم minerals مواجه خواهیم بود (توضیحات بیشتر در بخش ٤ کتاب Fast Grammar ویرایش دوم).
دانلود فایل pdf این مطلب
مشاهده ویدیوی پاسخ تشریحی در یوتیوب
مشاهده ویدیوی پاسخ تشریحی در آپارات 

گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی
منبع پاسخ: کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar ویرایش دوم

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)