***دوره فشرده آزمون ept اسفند ٩٧ + حل تست*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

درک مطلب آزمون EPT

یکی از مهم ترین بخش های آزمون EPT، قسمت درک مطلب یا ریدینگ این آزمون می باشد. در این مقاله قصد داریم تنها منبع درک مطلب آزمون EPT را که تاکنون در ایران منتشر شده است را به شما معرفی نماییم.
با آکادمی آنلاین آزمون EPT همراه باشید.

29 مهر 1396 0 comment
(2 رای‌ها)
  • اندازه قلم
همانطور که همه داوطلبان آزمون EPT مطلع هستند بطور معمول ۲۰ سوال از آزمون را قسمت درک مطلب یا ریدینگ تشکیل می دهد. از آنجا که این بخش زمان نسبتا بیشتری را نسبت به بخش های دیگر نیاز دارد شاید خیلی از داوطلبان یا توجهی به این بخش نمی کنند و یا اینکه بصورت سرسری سوالات را پاسخ می دهند و در نتیجه در هنگام اعلام نتایج بخاطر چند نمره کمتر قبول نمی شوند. با خواندن این مطلب حتما نظر شما عوض خواهد شد. 
ابتدا به بررسی سوالات درک مطلب آزمون EPT می پردازیم:
  • موضوع متن ها بیشتر در زمینه زیست شناسی و پزشکی هستند
  • لغات متن ها بیشتر در سطح متوسط به بالا هستند
  • سوالات متون اکثرا مهارت محور هستند
  • گاهی اوقات متون تکرار می شوند
 خوب با نگاهی به موارد بالا شما به یک منبع نیاز دارید که مهارت های لازم جهت پاسخ دهی به سوالات درک مطلب در کمترین زمان را کسب نمایید، متون آزمون های قبلی را داشته باشد و شما را با متون مختلف آشنا کند. همانطور که حتما منابع اعلام شده سامانه آزمون دانشگاه آزاد را مطالعه کردید کتاب تافل لانگمن و کتاب تافل ریدینگ فلش بعنوان منابع مهم این آزمون معرفی شده اند. کتاب تافل لانگمن را می توان یکی از منابع مهم یک دهه اخیر آزمون های تافل در ایران دانست. اما مشکلی که مطالعه این کتاب برای داوطلبان دارد این است که به زبان انگلیسی است و شاید خیلی از داوطلبان مهارت یا وقت کافی جهت مطالعه یک منبع به زبان اصلی را دارا نمی باشند. همچنین مشکل دیگر این کتاب عدم توضیح کافی برای برخی از مهارت ها می باشد. منبعی را که اکنون به شما معرفی خواهیم کرد تنها کتاب تخصصی در زمینه درک مطلب یا ریدینگ در ایران می باشد که تاکنون به چاپ رسیده است.
کتاب درک مطلب جامع آزمون های زبان Fast Reading تالیف استاد مهرداد زنگیه وندی شامل مهارت های کتاب‌ های تافل لانگمن و کتاب TOEFL Reading Flash است که با تشریح کامل مهارت‌ های مطرح‌ شده در این دو کتاب و افزودن توضیحات و نکات تکمیلی و ارایۀ پاسخ تشریحی تست‌ ها به زبانی بسیار ساده توانسته نیاز داوطلبان به خواندن منابع حجیم و یا زبان اصلی را برای پاسخ دادن سوالات درک مطلب مرتفع سازد.
 

قسمت‌ های کتاب درک مطلب آزمون‌ های زبان Fast Reading (ویرایش دوم - چاپ پنجم)

این کتاب از ۷ بخش تشکیل شده که هر یک از آنها بر روی یکی از مهارت‌ های لازم برای پاسخ به سؤالات آزمون تمرکز می‌کند و هر بخش بصورت یک درسنامه ارائه گردیده‌ است.
قسمت‌ های مختلف کتاب به شرح زیر هستند:
۱. توضیح و آموزش نکات هر بخش به زبان ساده: در این قسمت سعی شده تا مباحث درسی به زبان ساده توضیح داده شوند.
۲. در آزمون: در این قسمت نحوۀ ارزیابی از مباحث هر درس در آزمون‌ های مختلف و چگونگی پاسخ‌ دهی به آنها با ذکر نکات ارائه شده است.
۳. قسمت Sample Test: در انتهای هر بخش یک آزمون نمونه قرار داده شده که شامل نمونه سؤالاتی است که در آزمون‌ ها از مباحث آن بخش مطرح شده است.
۴. آزمون جامع و تست‌های آزمون‌های ۹۳ تا ۹۷: در انتها نیز متن های مختلفی از آزمون های EPT با ترجمه فارسی و پاسخ تشریحی آماده شده است. 
۵. لغت‌ نامۀ واژگان مهم: در این بخش واژگان مهم درک مطلب‌ ها با ترجمۀ آنها آورده شده است. توصیه می‌ شود این لغات را به‌ دقت مطالعه کرده و به ذهن بسپارید.

ویژگی های جدید کتاب Fast Reading

  • اضافه شدن ترجمه فارسی متن ها
  • پاسخ تشریحی متون
  • استخراج لغات سخت متن
  • بروزرسانی سوالات
  • رنگی شدن کتاب
 حتما بخوانید: پرفروش‌ ترین منبع گرامر آزمون‌ های زبان مخصوص تمامی داوطلبان

دانلود یک فصل رایگان کتاب درک مطلب جامع آزمون‌ های زبان Fast Reading
وبسایت تخصصی آزمون‌ های زبان FastZaban.com افتخار ارایه مجموعه کتاب‌ های Fast را به تمامی علاقه‌ مندان با ارسال پستی به سراسر کشور دارد.
برای خرید کلیک کنید

پرفروش‌ترین منبع گرامر آزمون‌ های زبان: کتاب Fast Grammar گـرامـر جـامع آزمـون‌ های زبـان کلیک کنید.

کانال آموزش نکات آزمون‌ های تخصصی زبان: https://t.me/fastzaban
فروم تخصصی آزمون‌ های زبان: http://forum.fastzaban.com
 

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)