***دوره فشرده آزمون ept اسفند ٩٧ + حل تست*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

جامع ترین منابع آزمون EPT

در این مطلب جامع ترین و کامل ترین منابع را برای قبولی تضمینی در آزمون EPT به شما معرفی خواهیم کرد.

25 مهر 1396 0 comment
(7 رای‌ها)
  • اندازه قلم

آزمون EPT چیست؟

آزمون زبان دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد، EPT نام دارد که بصورت ماهیانه و در یک دفترچه ۱۰۰ سوالی از مباحث لغت، گرامر، درک مطلب و کلوز تست در سطح آزمون تافل برگزار می شود.

منابع خارجی آزمون EPT

باتوجه به اینکه این آزمون سه مبحث زبان انگلیسی را شامل می شود، شما بایستی بر هر ۳ مهارت گرامر، واژگان و درک مطلب تسلط کافی داشته باشید. در میان منابع خارجی کتاب تافل لانگمن بهترین و تقریبا کامل ترین منبع آزمون های تافل برای مبحث گرامر و درک مطلب زبان انگلیسی است. همچنین کتاب های TOEFL Grammar Flash و TOEFL Reading Flash از منابع مهم انگلیسی دیگر برای مباحث گرامر و درک مطلب آزمون های تافل هستند.
برای بحث واژگان نیز چند کتاب مناسب از جمله 504 واژه، لغات ضروری تافل و ۱۱۰۰ واژه بارونز، منابع کامل و خوبی هستند.
اما صبر کنید!
یکی از مشکلات این منابع این است که به زبان انگلیسی هستند شاید خیلی از شما عزیزان وقت کافی و یا تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشید و این نیز طببعی است زیرا رشته تحصیلی شما زبان نبوده است. مشکل دوم این منابع این است که کلی هستند و نمونه سوال آزمون شما را ندارند.
یک واقعیت مهم
شاید خیلی از شما عزیزان باتوجه به مشغله های زیاد و یا تبلیغات موسسات و افراد مختلف برای قبولی تضمینی در این آزمون روی به راه های به اصطلاح میانبر و خواندن جزوه ها و منابع مختلف آورید. اما واقعیت این است دوستان عزیز قبولی در آزمون ای پی تی نیازمند تلاش واقعی و مطالعه منابع کامل و مناسب منطبق بر آزمون است و با روش های ابداعی، کدینگ و یا چند صفحه جزوه به هیچ وجه نمی توان نتیجه گرفت.  راهکار قبولی شما در این آزمون این است که منابع کامل و به زبان فارسی را مطالعه کنید.

منابع فارسی آزمون EPT

کتاب Fast Grammmar
برای قسمت گرامر بهترین، جامع ترین و معروف ترین منبع، کتاب تافل لانگمن است که بصورت نظام‌ مند و منسجم به توضیح ساختار و گرامر زبان انگلیسی پرداخته است؛ ولی دو نکته در رابطه با کتاب تافل لانگمن وجود دارد که داوطلبان را دچار مشکل می‌کند؛ ۱. توضیحات این کتاب به زبان انگلیسی است و با توجه به اینکه بسیاری از داوطلبان دارای دانش بالایی در زمینۀ زبان انگلیسی نیستند، آنها را دچار سردرگمی می کند. ۲. پاسخ تست های کتاب تافل لانگمن تنها بصورت کلیدی است و در صورتیکه خواننده در انتخاب گزینه‌ ای تردید داشته باشد، از توضیحات لازم برای رد گزینۀ موردنظر بی بهره خواهد بود. 
کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان Fast Grammar تالیف استاد مهرداد زنگیه‌وندی چاپ انتشارات جنگل که با استقبال داوطلبان گرامی ظرف مدت ۴ ماه چاپ اول آن به اتمام رسید و هم‌اکنون ویرایش دوم آن در دسترس داوطلبان عزیز است این مشکلات را بر طرف کرده و با توضیحات ساده و به اندازه و اجتناب از زیاده گویی های گیج کنندۀ برخی از کتاب های موجود در بازار و ارایۀ پاسخ های کامـــــــلاً تشــریحـــی و تحلیل تمام گزینه ها برای بیش از ۷۵۰ تست توانسته به منبعی کامل برای مخاطبان بدل گردد. همچنین، جالب است بدانید که کتاب گرامر جامع آزمون‌ های زبان Fast Grammar تالیف استاد مهرداد زنگیه‌وندی منبعی است که شامل سؤالات ادوار گذشتۀ آزمونهاست و این نکته به داوطلبان کمک می کند تا با نحوۀ طرح سؤال از مباحث گرامری آشنا شوند. این کتاب بروزترین و کامل ترین منبع آزمون است ... (چرا؟ کلیک کنید)

کتاب Fast Reading

برای قسمت درک مطلب آزمون EPT نیز کتاب تافل لانگمن یکی از منابع اصلی آزمون است؛ اما:
*کتاب تافل لانگمن به زبان انگلیسی است و خیلی از داوطلبان شاید زمینۀ کافی برای خواندن کتاب به زبان انگلیسی را نداشته باشند.
*توضیحات کتاب تکنیک های درک مطلب را در پاسخ به سؤالات پیاده نمی کند و ممکن است داوطلب نکتۀ مناسب برای پاسخ به سؤالات را متوجه نشود.
برای رفع این مشکلات، کتاب درک مطلب جامع آزمون‌های زبان Fast Reading توسط استاد مهرداد زنگیه‌ وندی چاپ شد که چاپ اول آن در ظرف ۳ ماه به اتمام رسید!
کتاب درک مطلب جامع آزمونهای زبان Fast Reading استاد مهرداد زنگیه‌ وندی شامل تشریح مباحث درک مطلب کتاب تافل لانگمن و کتاب TOEFL Reading Flash و پاسخ تشریحی تست‌های این کتاب‌ها می‌باشد که در انتشارات تخصصی کتب زبان، انتشارات جنگل به چاپ رسیده است. (برای آشنایی بیشتر با کتاب Fast Reading و دانلود رایگان یک فصل کتاب کلیک کنید)
بسته تضمینی آزمون ept سال ۹۷

کتاب Fast Vocab

کتاب Fast Vocab تألیف استاد مهرداد زنگیه‌ وندی نیز شامل لغات مهم آزمون ای پی تی و لغات کتابهای لغات کتاب های 504 واژه، ۴۰۰ لغت ضروری تافل، واژگان ضروری تافل Essential Words for TOEFL و 1100Words You Need to Know با حجم مناسب و تست های واژگان آزمونهای ادوار گذشته با پاسخ تشریحی است. لغات این کتاب بیش از ۹۰ درصد با واژگان آزمون های ادوار گذشته تطابق داشته اند. شما می توانید فایل تطابق ادوار گذشته آزمون را با کتاب Fast Vocab در این لینک دانلود و مشاهده کنید.  

کتاب Fast Bank EPT

شاید یکی از بهترین راه ها برای آمادگی بیشتر در یک آزمون، حل و مطالعه تست های ادوار گذشته یک آزمون است. کتاب بانک سوالات ای پی تی شامل تمامی دوره های گذشته آزمون از سال ۹۴ تا ۹۷ با پاسخ فوق تشریحی و تحلیلی است.
بسته تضمینی آزمون ept سال ۹۷
نکته: در صورت داشتن هرگونه پرسش درمورد این آزمون می‌ توانید به کانال تلگرامی ما و یا انجمن forum.FastZaban.com مراجعه کنید. در فروم فست زبان امکان مشاورۀ رایگان برای شما عزیزان مهیاست و شما می‌ توانید با مراجعه به این قسمت سؤالات خود را مطرح نمایید.
کانال آموزش نکات آزمون‌های تخصصی زبان
https://t.me/FastZaban
 

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)