***دوره فشرده آزمون ept اسفند ٩٧ + حل تست*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

آزمون EPT تغییری نخواهد کرد

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: هیچ تغییری در آزمون ای‌ پی‌ تی برنامه‌ ریزی نشده است/ عده‌ای می‌خواهند با جو سازی مشکلشان را حل کنند، نوع آزمون تغییر نمی‌ کند ولی آزمون‌ ها را می‌ خواهیم در آینده اینترنت محور کنیم.

20 فروردين 1397 0 comment
(2 رای‌ها)
  • اندازه قلم

به گزارش اخبار فست زبان، امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌ وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: آزمون زبان ای پی تی دانشگاه آزاد یا آزمون‌ های معتبر دیگر که در آیین نامه پیش بینی شده برای دانشجویان دکترای این دانشگاه الزامی است و شرط ورود به آزمون جامع و شروع مرحله پژوهشی آنهاست.
وی با تاکید بر اینکه آزمون زبان دانشگاه آزاد فقط ای پی تی نیست و همه آزمون‌ های معتبر مورد تایید دانشگاه آزاد است، گفت: آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد توسط اساتید صاحب فن طراحی می‌ شود و مشکلی در استاندارد سوالات ندارد.
به گفته رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، عده‌ ای می‌خواهند با جو سازی مشکلشان را حل کنند.
شاهانی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد در مدیریت قبلی بی ضابطه کار کرد، سال ۹۵ این دانشگاه ۴۵ هزار نفر ظرفیت دکترا داد، در صورتی که ظرفیت کل دانشگاه‌های دولتی در مقطع دکتری ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر بود. در سال ۹۵ حدود ۳۰ هزار نفر برای مقطع دکترای دانشگاه آزاد ثبت‌ نام کردند و جذب دانشگاه شدند.
وی افزود: سال ۹۱ ظرفیت پذیرش دانشجوی دکترای دانشگاه آزاد ۲ هزار نفر بود و سال ۹۲ حدود ۳ هزار نفر؛ یک دفعه از ۹۲ جهشی پذیرش دانشجو افزایش یافت و بالا رفت و سال ۹۵ اوج افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد بود.

پیشنهاد بعدی: راهنمای ثبت نام در آزمون EPT

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: من نمی‌ دانم واقعا آن موقع وزارت علوم کجا بود و چرا بر دانشگاه آزاد نظارت نمی‌ کرد؟ دانشجویان سال ۹۵ امسال از دی ماه به بعد به مرحله ارایه مدرک زبان و شرکت در آزمون ای پی تی رسیده‌ اند.
وی افزود: این دانشجویان در رشته‌ های مختلف درس می‌ خوانند، چرا که دانشگاه آزاد رشته‌ های مختلفی دارد، در علوم انسانی برای عدم برگزاری آزمون یا تغییر آن خیلی فشار می‌ آورند، استدلال روشن است، بالاخره ما در علوم انسانی مثلا در رشته فقه تنها کشوری هستیم که حرف داریم و دانشجویان دکترا و پژوهشگران ما باید با زبان دنیا حرف بزنند و مثلا فقه امام صادق (ع) را توضیح داده و نوآوری و خلاقیت برای حوزه‌ های مختلف ارایه بدهند.
وی با بیان اینکه یک عده نمی‌ توانند از آزمون زبان نمره بیاورند لذا اصل این آزمون را زیر سوال می‌ برند، گفت: از لحاظ مالی هم واقعیت این است که از طرف واحدهایی که آزمون ای پی تی برگزار می‌ کنند ما خیلی تحت فشار هستیم، معتقدند که ما پول خیلی کمی می‌ دهیم.
وی افزود: هیچ تغییری در آزمون EPT برنامه‌ ریزی نشده است، نوع آزمون تغییر نمی‌ کند ولی آزمون‌ ها را می‌ خواهیم اینترنت محور کنیم. هر ماهی که آزمون برگزار می‌ شود تعدادی باید چند روز در قرنطینه باشند و عوامل اجرایی و ناظر نیز دردسرهای اجرایی زیادی دارند. در صورتی که با اینترنت بیس شدن آزمون قرنطینه جمع می‌ شود که البته لازمه آن بانک سوالات استاندارد است.

پیشنهاد بعدی: پاسخ تشریحی نمونه سوالات آزمون EPT

شاهانی خاطرنشان کرد: سامانه‌‌ ای طراحی می‌ شود و این سامانه سوالات را ارایه می‌ دهد، یعنی هیچ‌ کس نمی‌ داند سوالات چیست. برای این کار یکسری امکانات سخت‌ افزاری نیاز داریم. ضمن اینکه می‌ توان آزمون را در روزهای مختلف برگزار کرد.
وی با تاکید بر اینکه سوالات آزمون ای پی تی توسط اساتید طراحی می‌ شود، گفت: سوالات این آزمون پس از برگزاری روی سامانه مرکز سنجش دانشگاه آزاد منتشر می‌شود، چند روز صبر می‌کنیم تا اگر اعتراضی بود اعمال شود، حتی ممکن است اگر سوالی مشکل داشته باشد سوال را حذف کنیم.

پیشنهاد بعدی: برای آزمون EPT چه منابعی را مطالعه کنیم

منبع: خبرگزاری فارس نیوز

کانال آموزشی فست زبان: https://t.me/fastzaban

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)