***دوره فشرده آزمون ept اسفند ٩٧ + حل تست*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

معرفی آزمون EPT

آزمون EPT چیست؟

آزمون زبان انگلیسی که توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار مي‌شود، آزمون EPT نامیده می‌شود. هدف از برگزاری اين آزمون، سنجش میزان آشنایی شرکت‌کنندگان با زبان انگليسي است و EPT مخفف عبارت English Proficiency Test است.

24 مهر 1395 0 comment
(1 رای)
  • اندازه قلم
EPT ويژۀ داوطلبان دكتري است و تمامي دانشجويان دكتري دانشگاه آزاد در صورت دارا نبودن مدرك بين‌المللي زبان انگليسي با نمرۀ تعيين شده توسط دانشگاه، موظف به شركت در این آزمون و كسب حداقل نمرۀ قبولي هستند.
سطح آزمون EPT در حد آزمون تافل (انگلیسی پیشرفته: Advanced) است. این آزمون شامل ۱۰۰ سؤال است.
 

بخش‌های آزمون EPT

آزمون EPT را مي‌توان با آزمون بين‌المللي TOEFL PBT مقايسه کرد؛ با این تفاوت که آزمون EPT فاقد بخش‌های شنيداري و نگارش است.
آزمون EPT شامل ۱۰۰ سؤال است كه از این تعداد، ۲۵ سؤال به واژگان، ۴۰ سؤال مربوط به قسمت گرامر و ساختار جملات، ۲۰ سوال درک مطلب و ۱۵ سؤال به قسمت کلوز تست اختصاص یافته است. مدت پاسخگویی به سؤالات ۱۴۰ دقیقه است.
توجه ۱: تعداد سؤالات هر بخش بسته به آزمون ممکن است متغیر باشد.
توجه ۲: آزمون EPT فاقد نمرۀ منفی است و به شما توصیه می‌شود هیچ سؤالی را بدون پاسخ نگذارید.

بخش واژگان
اين بخش شامل ۲۵ پرسش چهارگزینه‌ای است. سؤالات واژگان عمدتاً از کتاب‌های 504 و Essential Words for the TOEFL مطرح می‌گردد.

بخش کلوز تست
اين دو بخش شامل ۳۵ پرسش است و معمولاً شامل متون آكادميك و دانشگاهي است كه شما بايد به سؤالات هر متن پاسخ دهيد. سؤالات بخش درک مطلب اغلب از مباحث بخش درک مطلب کتاب راهنمای درک مطلب استاد مهرداد زنگیه‌وندی (شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ها، راهنمای کتاب تافل لانگمن و تافل ریدینگ) است.
دانلود رایگان یک فصل کتاب درک مطلب جامع آزمون‌های زبان Fast Reading (ویرایش دوم) کلیک کنید.
بـرای تسلط بر بخش درک مطلب نیز توصیـه می‌شود کتاب Fast Reading درک مطلب جـامع آزمـون‌های زبـان را مطالعه نمائید. پس از بررسی‌های صورت‌گرفتـه، به این نتیـجه رسیدیم که با مطالعۀ کتـاب Fast Reading، داوطلبان به‌راحتی توانایی پاسخگویی به سؤالات این بخش را خواهند داشت. همچنین، دریافتیم که مهم‌ترین بخش‌های کتاب Fast Reading در آزمون‌های ادوار گذشته، به ترتیب بخش‌های ۳، ۲، ۱ و ۴ بوده‌اند. لغات مهم و پرتکرار متن‌ها با رنگ آبی مشخص شده‌اند و در پاسخ تشریحی آورده شده‌اند. توصیه می‌شود این لغات را به ذهن بسپارید.

ساختار و دستور زبان
اين بخش شامل ۴۰ سؤال است. اکثر سؤالات از مباحث کتاب تافل لانگمن است که کتاب Fast Grammar استاد مهرداد زنگیه‌وندی شامل تشریح این مباحث و پاسخ تشریحی تست‌ها می‌باشد.
دانلود رایگان یک فصل کتاب گرامر جامع آزمون‌های زبان Fast Grammar (ویرایش دوم) کلیک کنید.
بـرای تسلـط بر بخـش گرامـر که به‌نوعـی مهـم‌ترین بخش آزمـون است نیـز توصـیه می‌شود کتـاب Fast Grammar گرامر جامع آزمون‌های زبان را به‌دقت مطالعه نمائید. پس از بررسی‌های صورت‌گرفته، به این نتیجه رسیدیم که با مطالعۀ دقیق کتاب Fast Grammar، داوطلبان توانایی پاسخگویی به بیش از ۹۵ درصد سؤالات بخش گرامر را خواهند داشت. مهم‌ترین بخش‌های کتاب Fast Grammar در آزمون‌های ادوار گذشته، به ترتیب بخش‌های ۹، ۸، ۱۴، ۱، ۶، ۷، ۳ و ۴ بوده‌اند.

نحوۀ ثبت نام در آزمون EPT

ثبت نام بصورت اینترنتی و ورود به صفحۀ اینترنتی لینک ثبت‌نام دانشگاه آزاد در اینجا قرار داده شود انجام می‌گیرد.
http://english.iau.ac.ir/ept

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد

منابع کامل آزمون EPT (انتشارات جنگل)

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)