***دوره فشرده آزمون ept بهمن ٩٧ + حل تست*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

آزمون تعیین سطح EPT چیست؟

با اعتراضاتی که توسط دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد پیرامون آزمون زبان EPT در سال ۹۶ صورت گرفت، شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد تصمیماتی را در سال ۹۷ درمورد نحوه برگزاری آزمون اتخاذ کرد.
در ادامه با ما همراه باشید.

02 ارديبهشت 1397 2 نظر
(9 رای‌ها)
  • اندازه قلم

در جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد که در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۷ برگزار شد، این شورا تصمیم گرفت در کنار آزمون EPT، کلاس هایی را برای دانشجویانی که در زمینه زبان انگلیسی ضعیف هستند و در آزمون تعیین سطح ای پی تی شرکت و نمره حداقل ۲۰ را از ۱۰۰ نمره آزمون تعیین سطح کسب کنند، برگزار کند. 
توجه مهم: آزمون EPT حذف نشده است و همچنان در سال ۹۷ طبق روال گذشته برگزار می شود. 
پیرو مصوبه شورای برنامه‌ ریزی آموزشی دانشگاه مورخ ۲۱/۱/۹۷ و به منظور بهبود سطح زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکتری تخصصی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به برگزاری کلاس‌ های آمادگی زبان EPT نموده است، که شرط ورود به این کلاس‌ ها شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره ۲۰ از ۱۰۰ می‌ باشد.
با توجه به نمره کسب شده متقاضیان به سه سطح توانمندی دسته بندی می‌ شوند. کلاس‌ های مذکور در هر ترم به مدت یک ماه و نیم و ۹ ساعت در هفته خواهد بود که جزئیات و روز‌های برگزاری کلاس‌ ها متعاقباً توسط سامانه آزمون دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد. در صورتی که میانگین نمرات کسب شده در آزمون‌ های پایان هر ترم آموزشی، حداقل ۵۰ باشد نمره مذکور به عنوان جایگزین نمره آزمون زبان EPT دانشجویان دوره دکتری تخصصی قابل پذیرش خواهد بود.

تقویم برگزاری آزمون EPT سال ۹۷

زمان برگزاری آزمون تعیین سطح ای پی تی

زمان برگزاری اولین آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه آزاد ۱۴ اردیبهشت ۹۷ می باشد.

تاریخ ثبت نام آزمون تعیین سطح 

ثبت نام آزمون تعیین سطح برای کلاس های EPT از از ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ آغاز و تا ۵ اردیبهشت ساعت ۱۲:۰۰ ظهر ادامه دارد. هزینه ثبت نام در این آزمون نیز ۵۰ هزار تومان می باشد.

محل برگزاری آزمون تعیین سطح EPT

این آزمون بصورت همزمان در شهرهای تهران، تبریز، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار خواهد شد.

اگر سوالی پیرامون این مطلب دارید در قسمت نظرات پایین اعلام کنید.

2 نظر

  • میثم 09 ارديبهشت 1397

    سلام برای تغییر محل حوزه امتحانی تعیین سطح باید چه شکلی اقدام کنم ؟؟وایا برگزاری کلاس های زبان جایگزین ept حتما باید در دانشگاه محل تحصیل شرکت کرد یا دراستان ها دیگر نیز امکان پذیر هست ؟؟؟؟

  • معصومه مرادي 06 ارديبهشت 1397

    من از اعضاي هيئت علمي هستم و از مديران گروه،منتظر ابلاغ بخشنامه بودم كه متوجه شدم حتي زمان ثبت نام تعيين سطح به پايان رسيده.به چه شكلي ميتونم در ازمون شركت كنم؟؟

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)