***دوره حرفه‌ای ویدیویی آموزش گرامر، درک مطلب و کلوزتست استاد مهرداد زنگیه وندی*** اطلاعات بیشتر
Toggle Bar

تحلیل آزمون EPT مهر ۹۶

آزمون EPT مهر ۹۶ طبق برنامه در روز جمعه ۲۱ مهر ماه برگزار شد. در این مقاله قصد داریم تحلیلی جامع از سوالات این آزمون را که توسط گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی (فست زبان) صورت گرفته است را تقدیم همه داوطلبان آزمون EPT نماییم.
پس با ما همراه باشید.

23 مهر 1396 0 comment
(1 رای)
  • اندازه قلم

ابتدا به سطح سختی این آزمون می پردازیم. با تحلیلی که در گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی (فست زبان) صورت گرفت، سطح سوالات آزمون EPT نوبت مهر ۹۶ را می توان نسبتا سخت دانست با وجود اینکه سوالات بخش واژگان طبق معمول و طبق توصیه های همیشگی ما به داوطلبان از کتاب واژگان ۵۰۴ بود. 
شاید قسمت هایی که داوطلبان را آزار داد قسمت گرامر و درک مطلب بود و آن هم وجود سوالات چند خطی در مبحث گرامر و متن های طولانی و البته تخصصی در قسمت درک مطلب آزمون مهر بود.

تحلیل سوالات قسمت کلوز آزمون EPT مهر ۹۶
سوالات بخش واژگان این آزمون را می توان نقطه مثبت آزمون EPT مهر دانست زیرا که واژگان اکثرا از کتاب لغات 504 بودند و داوطلبان با مطالعه این کتاب می توانستند تا حدود زیادی سوالات این قسمت را پاسخ دهند.

تحلیل سوالات قسمت گرامر یا ساختار آزمون EPT مهر ۹۶
سوالات گرامر این آزمون را می توان جزو سوالات دشوار قرار داد و یا چند خطی بودن سوالات را که تا حدودی داوطلبان را اذیت می کرد از دشواری های این بخش در نظر گرفت. در این آزمون از سوال ۲۹ تا چند سوال بعد از آن، سوالات عینا از متن های آزمون EPT نوبت شهریور ۹۵ برداشته شده بود (ما همیشه به داوطلبان مطالعه آزمون های ادوار گذشته را پیشنهاد می کنیم). 

تحلیل سوالات قسمت درک مطلب آزمون EPT مهر ۹۶
سوالات درک مطلب را نیز می توان با وجود ۱. طولانی بودن متون و ۲. تخصصی بودن متون که بیشتر هم در زمینه پزشکی بودند، جزو متون دشوار در نظر گرفت. البته باز هم اگر نگاهی به مقدمه کتاب درک مطلب جامع آزمون های زبان استاد مهرداد زنگیه وندی بیندازید متوجه خواهید شد که به داوطلبان توصیه شده است، حتما خواندن متون با موضوع پزشکی را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهند. نکته دیگر در مورد سوالات درک مطلب این بود که متن شماره ۲ این آزمون که با کلمه Hay Fever آغاز شده بود عینا در صفحه ۲۳ کتاب درک مطلب جامع آزمون های زبان Fast Reading استاد مهرداد زنگیه وندی تکرار شده بود.

تحلیل سوالات قسمت کلوز آزمون EPT مهر ۹۶
سوالات کلوز این آزمون نیز برخلاف ماه های اخیر که بیشتر حول مبحث گرامر بودند، از بحث واژگان بود. 

این مطلب در حال تکمیل شدن است...
جهت عضویت در کانال آموزشی آزمون EPT فست زبان کلیک کنید.
برای دانلود سوالات آزمون EPT مهر ۹۶ با پاسخ کلیدی کلیک کنید.

نظر دادن

FastZaban گروه آموزشی استاد مهرداد زنگیه وندی

تماس باما

کرمانشاه - بلوار طاق بستان
آقای مرادی - 09031250642 :فقط برای خرید بسته‌ها (برای مشاوره و غیره ایمیل بزنید)